Zegarki szwajcarskie Davosa

ENJOY THE MOMENT!
#DAVOSAmoment

O marce

Nowoczesność zakorzeniona w tradycji

 

Tradycja zegarmistrzowska, z której narodziły się zegarki DAVOSA, sięga aż 1861 roku i związana jest z rodziną Haslerów. W tym roku właśnie Abel Frederic Hasler rozpoczął produkcję krótkich serii zegarków kieszonkowych. Interes rodzinny rozwinął syn Paul, który kilka lat później otworzył Paul HaslerTerminages d'Horlogerie - manufakturę produkującą pod marką Hasler. W latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku, w erze rozkwitu zegarków kwarcowych, firma Haslerów podupadła i zaprzestała produkcji zegarków mechanicznych. Odrodziła się dopiero na początku lat 90., dzięki pomocy niemieckiego dystrybutora Bohle GmbHZ. W starym zakładzie Haslerów znowu zaczęto produkować zegarki, ale pod nową marką — DAVOSA. W ten sposób 150- letnią tradycję zegarmistrzowską oprawiono w świeżą i nowoczesną formę.

 

Od stratosfery po głębiny mórz

 

Firma tworzy dziś zegarki, które idą z duchem czasu a ich solidności i precyzja wykonania widoczna jest w każdym aspekcie. Zegarki DAVOSA bazują na sprawdzonych i niezawodnych mechanizmach. A ich oryginalne wzornictwo i estetyka przyciąga uwagę coraz większej liczby klientów, ceniących elegancję i funkcjonalność.

 

Projektanci zegarków DAVOSA są tak pewni wytrzymałości i jakości swoich produktów, że nie boją się poddawać ich testom ekstremalnym. W roku 2014 model Argonautic GMT został wysłany śladem Felixa Baumgartnera w stratosferę. Zegarek po niesamowitym locie na wysokość 35 km i pokonaniu ekstremalnych warunków atmosferycznych wrócił na ziemię w stanie... idealnym. Z modelem DAVOSA Argonautic Lumis Chronograph nie rozstaje się mistrz świata w swobodnym nurkowaniu głębinowym pod lodem Nik Linder. A ostatnio w gronie ambasadorów marki znalazł się narciarz freestylowy Luca Tribondeau.

 

Wymieniając wszystkie te zalety, nie można pominąć jednej, która z perspektywy finalnego klienta może okazać się najistotniejszą. To relacja jakości do ceny, która w przypadku zegarków z tego segmentu, jest atutem dającym szwajcarskiej marce przewagę nad konkurencją.

Watchtime.net uznał model Argonautic za najlepszy diver do 1000 EUR w 2014 roku:

 

Klasyka i sporty ekstremalne

 

Na rosnącą popularność zegarków DAVOSA wpływ również ma bardzo bogata i zróżnicowana oferta, trafiająca w gusta Klientów. Wielbiciele klasycznych modeli najczęściej sięgają po czasomierze z kolekcji Classic, Titanium Chronograph czy Trialmaster. Panie, dla których zegarki to nie tylko „czasomierze”, ale przede wszystkim luksusowa biżuteria, zapewne docenią kolekcję Ladies Grande Diva. W propozycji Davosy nie brakuje wspomnianych już linii sportowych, które stanową w dużej mierze o istocie marki. Mowa o kolekcjach Argonautic oraz Ternos, przeznaczonych nie tylko dla fanów nurkowania, ale wszystkich aktywnie spędzających czas.

Ambasadorami marki są sportowcy ekstremalni. Nik Linder mistrz świata w swobodnym nurkowaniu pod lodem, posiadacz rekordu świata we wstrzymaniu oddechu pod wodą. :

Nik szczególnie upodobał sobię linię diverów Argonautic.

Drugim ambasadorem jest austriacki narciarz freestylowy Luca Tribondeau:


 

Projektanci nowych zegarków dbają o to, by każdy model był w pewnym stopniu niepowtarzalny. W końcu — w zgodzie w filozofią DAVOSA — zegarek powinien być odzwierciedleniem osobowości właściciela.